Caltric 48in Spindle Pulley Compatible with Scag Cheetah SCZ48V-23 SCZ48V-25 SCZ48V-691FX STC48V-25 / SCZ52V-28 SMVR-52V SCZ52V-730FX STC52A-21KA
CALTRIC
  • Order within 10 hours and 9 minutes to get between May 21 - May 27
  • Tracked Shipping on All Orders
  • 14-Day Returns
  • Secure Payments
  • 24/7 Customer Support
Buying Bulk?
Description
  • Order Includes : 2 x Pulley
  • Part Numbers: 483284, 481233, 481435, 482647
  • Dimensions: Width: 27 mm - 1.06 in , Inner Diameter: 40 mm - 1.57 in , Outer Diameter: 146 mm - 5.74 in
  • Material: Steel
  • We strongly suggest comparing the posted picture to the unit(s) that needs to be replaced.
Shipping and Returns
Caltric.
Caltric 48in Spindle Pulley Compatible with Scag Cheetah ...