Caltric 52in Deck Spindle Pulleys Compatible with Scag Cheetah II STCII-52V-28BV-EFI/STCII-52V-29MX / Cheetah SCZ52V-23FX SCZ52V-25CV SCZ52V-26BS
CALTRIC
  • Order within 10 hours and 9 minutes to get between May 21 - May 27
  • Tracked Shipping on All Orders
  • 14-Day Returns
  • Secure Payments
  • 24/7 Customer Support
Buying Bulk?
Description
  • Order Includes: 2 x Spindle Pulley , 1 x Spindle Pulley Double Groove
  • Part Numbers: 483284, 483285, 461663
  • Dimensions: Spindle Pulley : Inner Diameter: 40 mm - 1.57 in , Outer Diameter: 146 mm - 5.74 in , Width: 27 mm - 1.06 in / Spindle Pulley Double Groove: Inner Diameter: 38 mm - 1.49 in , Outer Diameter: 145.7 mm - 5.73 in , Outer Width: 57.5 mm - 2.26 in
  • Fits: Spindle: 461663
  • We strongly suggest comparing the posted picture to the unit(s) that needs to be replaced.
Shipping and Returns
Caltric.
Caltric 52in Deck Spindle Pulleys Compatible with Scag Ch...